Co a kdy se má dělat určuje příroda. Jak mají lidé žít a pracovat určuje Bible.

Terapie

V květnu 2013 jsem byl na terapii srdcem. Terapie srdcem vychází z intuitivní terapie, terapie metody RUŠ, regresní terapie a rodinných konstelací. Průběh terapie je vždy individuální. Důležité je, aby klient uvolnil potlačované emoce, které nám negativně ovlivňují život. Již při poznání a absolování kurzů metody RUŠ jsem zjistil, že příčina našich problémů vzniká především v dětství a pak už jenom, jenom opakujeme v nějaké podobě stále stejný problém. Již dva roky jezdím pomáhat na farmy v ČR a letos jsem navštívil jednu komunitu, která mě velice zaujala. V komunitě žilo cca 25 lidí včetně dětí od nemluvňat po puberťáky. Ze všech dětí jsem cítil klid, úctu k rodičům a smysl pro kolektivní život v komunitě. Když se dítěti něco nelíbilo, vždy byl rodič nebo někdo z komunity, kdo si s ním popovídal a vysvětlil. V „normální“ konzumní společnosti v lepším případě matky vychovávají děti, kde otec dítěte funguje, ale málokdy si na dítě udělají tolik času jako v komunitě. Často se nepříjemný pocit, který dítě zažije v dětství potlačí a dítě tuto negativní emoci má v sobě uloženou celý život. Zjistil jsem nejen já, že nejvíce bloků vzniká do cca 6 letech dítěte. Myslím, že jejlepší cestou k lepšímu životu na světě je zajistit dětem dostatek lásky a pochopení v úplné rodině.

V roce 2013 jsem se zúčastnil víkendového workshopu s neopakovatelným Manitoquat: filosofem, šamanem, básníkem a učitelem ze severoamerického kmene Indiánů na Cestě Kruhu u Berouna. Workshop byl pro mě velmi přínosný a pomohl mně spojit si své zkušenosti z jiných terapií, povídání, cvičení Qi Gong a začal jsem v Kolíně v Krámku plném zdraví pořádat Léčivé Kruhy. Léčivý Kruh se snaží jít ještě dále než Cesta Kruhu. Na konci Léčivého Kruhu je vždy léčivá meditace v kruhu. Mně samotného překvapuje jak lehce se lze zbavit problémů i starých vzorců. V Léčivém Kruhu jeden podporuje druhého a snažíme se najít pro každého to nejlepší řešení. Slova jako musíš udělat to či ono jinak bude to a to v Léčivém Kruhu neznáme. Tím jak jsme každý jiný můžeme tomu druhému poskytnou jiný úhel pohledu a ten co zrovna něco řeší se pak může mnohem snadněji rozhodnout. V Léčivém Kruhu se lze velmi dobře zbavit negativních emocí, které se nám zrovna rozjitří. Na hlouběji uložené staré negativní programy je třeba jít přes intuitivní terapii u které vycházím z toho nejlepšího z terapie srdcem a metody RUŠ. Pro ty, kdo umí cvičit Zhineng Qi Gong: Metoda Three Centers Merge (Spojení tří center) na mistrovské úrovni tj. stát alespoň jednu hodinu je také možnost otevření starých programů i z minulých životů. Toto mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

 

Jak se zbavit negativní emoce? Způsobů je mnoho.

1) Šamani dokáží negativní emoci z jiného příslušníka kmene převzít na sebe a pak ji vyčistit. Toto, ale může fungovat jen v rámci komunity.

2) Cvičení Zhineng Qi Gong, kde se cvičí v meditaci a bloky se rozpouštějí. Běžně se u cvičení někdo rozbrečí. Pro vyčištění emočních bloků je nejlepší sestava Metoda Lift Chi up pour Chi down. Pro uvolnění napětí v jednotlivých částech těla je zase nejlepší sestava Metoda Body and Mind. Pro naleznutí hluboko vnořených bloků je výborný cvik Metoda Three Centers Merge. Tato cvičení cvičím velmi rád.

3) Terapie, kde se jde přímo či nepřímo ke kořenům problému. Většinou v tomto životě, ale není výjimkou, že se otevře nezpracovaná emoce i z minulých životů.

 

Podmínkou všech těchto metod je:

  • jasný záměr: chci se zbavit problému
  • důvěra k terapeutovi a dělat to co terapeut říká
  • otevření se a všechny negace, které vás během terapie napadají říci, aby je bylo možno zpracovat a klient je přestal žít

Terapii je možné objednat dle dohody.

 
Poslední aktualizace: Richard Černý   ***   Mapa webu   ***   © 2012 - 2019 Václav Černý Šíje.cz