Co a kdy se má dělat určuje příroda. Jak mají lidé žít a pracovat určuje Bible.

Ekologie

Tihle lidé říkají, že jsou na zemi od počátku věků. Je vědecky dokázáno, že domorodci obývají australský kontinent už nejméně padesát tisíc let. Je úžasné, že po takové době nezničili lesy, neotrávili vodu, neohrozili živočišné druhy ani jinak neznečistili životní prostředí, a přitom se jim dostává přístřeší a tolik jídla, kolik jen potřebují. Hodně se smějí a málo pláčou. Žijí dlouho, produktivně a zdravě a odcházejí z tohoto světa s plným vědomým své spirituality.

Marlo Morganová: Poselství od protinožců

 

Tento úryvek z knihy jsem napsal místo úvodu. Mnozí lidé tuto nádhernou knihu znají a ti, kteří ne tak vřele doporučuji.

Stále více lidí si uvědomuje, že je třeba se ekologií více zabývat a něco s tím udělat. Každý člověk má možnost změnit budoucnost právě teď v přítomné chvíli např. tím, že z procházky odnese nějaký odpadek a vyhodí jej do popelnice. Osobně nosím takto igelitové tašky bordelu z přírody a snažím se odpad třídit. Pořádal jsem několik ekologických pochodů a další budou následovat.

Většina lidí v západní civilizaci má osobní automobil. Položme si otázku zda si musím všude vozit zadek či to jde i jinak. Mnoho lidí se jede jen autem projet. Vlastním také osobní automobil a používám jej k nákupu jak pro sebe tak pro rodiče, kteří bydlí jinde. Občas automobil používám pracovně, ale jen vyjímečně pokud jedu na turistický pochod. Je zajímavé, že auta si většina lidí oblíbila a jsou na nich závislí, ale na druhou stranu nikdo nechce mít pod okny rušnou ulici. Tato doba nás vede k tomu, abychom vymoženosti moderní civilizace začali používat s rozvahou. To se netýká jenou automobilů, ale techniky obecně. Mám radost, že vzniká mnoho ekovesniček a rodinných farem, kde lidé žijí v bezprostředním kontaktu s přírodou. Mnoho lidí trpí respiračními onemocněními a položme si opět otázku čím to je. Indiáni a domorodé kmeny se na nás dívají jako na šílence, protože vidí jak západní civilizace si kope vlastní hrob. Pokud se nezmění myšlení a přístup lidí k životnímu prostředí západní civilizace se sama zahubí.

 

 

Jak správně třídit - odkaz na web, kde jsou potřebné informace jak správně třídit odpad

Reklamní letáky - odkaz na zajímavý film v češtině

Příběh věcí - odkaz na film v češtině

Mysli Globálně, jednej lokálně - odkaz na film s českými titulky

 

 

 

 

 
Poslední aktualizace: Richard Černý   ***   Mapa webu   ***   © 2012 - 2019 Václav Černý Šíje.cz